Čelakovského 40/13 407 46 Krásná Lípa
+420 724 147 324
info@dzrkrasnalipa.cz

Volnočasové aktivity

Lidé se narodili, aby byli lidmi

V nabídce máme tradiční i individuální pestrý program kulturních a společenských akcí v rámci našeho Domova i mimo něj. Jezdíme na výstavy, výlety, různá setkání apod. Uživatelé mají možnost zahradničení na vlastní zahrádce. Provozujeme turistiku, sport, vaření v plně vybavené kuchyňce, nácvik různých dovedností, cvičení, koupání v bazénu, procházky do okolí. Pracujeme s konceptem basální stimulace, která je podpůrnou metodou při podpoře nemocných lidí. Pořádáme pro naše uživatele tuzemské i zahraniční dovolené. Vydáváme dvouměsíčník Palmové listy, na jehož obsahu se se svými příspěvky výrazně spolupodílí uživatelé, je proto plný informací o dění v našem Domově. Cílem Zvnč/soc. oddělení je pomáhat, obnovovat a upevňovat kontakty uživatelů s přirozeným sociálním prostředí, podporovat míru dopomoci uživatel, podílet se na realizaci jejich individuálních plánů, udržovat jejich dovednosti a schopnosti, snažit se společně o pokračování jejich zálib a koníčků a to vše na základě jejich zájmu, svobodného rozhodnutí.


KERAMICKÁ DÍLNA

Před hlavní budovou po 13.00-14.30, út 8.00-10.30 a pá 8.30-10.00
Keramickou dílnu vede zkušený zaměstnanec Zvnč/soc. oddělení. Zájemci o aktivitu  zde pracují převážně s keramickou hlínou. Dílna je vybavena hrnčířským kruhem, pecí, formami, nástroji a veškerým potřebným materiálem pro tuto činnost. TRUHLÁŘSKÁ DÍLNA

V hlavní budově út 13.00-15.00 a čt 8.30-10.30
 V truhlářské dílně, kterou vede pracovník Zvnčsoc. oddělení vznikají výrobky ze dřeva, dřevotřískové desky, lepenky apod. Výrobky jsou převážně dekorační, ale i pro přímé užití jako např. ptačí budky, stolní hry apod.

 
RUČNÍ DÍLNA

V budově P4 po – pá 8.30-10.30
 V ruční dílně se stříhá, modeluje, maluje, šije, zkouší různé výtvarné techniky a vzniká zde spousta originálních výrobků. Často se využívá kašírovací technika díky, které vznikají třeba létací balony či sochy životní velikosti. Vzniklé výrobky jsou použity na výstavy, prodej nebo potřeby Domova.


RELAXAČNÍ CVIČENÍ

V hlavní budově út 9.00-10.00
 K dispozici máme pomůcky na cvičení, relaxační CD.
  


SPORTOVNÍ KLUB A BOSU CVIČENÍ

V přízemí provozní bodovy  po 8.30-10:30 a st 9.00-10.00
 Pro aktivnější sportovní zájemce je možné navštívit tělocvičnu. Zde jsou k dispozici žíněnky, žebřiny, posilovací stroje.


ZÁJMOVÝ KROUŽEK PC

V hlavní budově st 13.00-15.00 a pá 8.30-10.30
 Zde mohou uživatelé využít i připojení k internetu. V současné době je uživateli využívána možnost komunikace prostřednictvím emailu.ŠICÍ DÍLNA

V hlavní budově čt 13.00-14.30
 V šicí dílně se provádí drobné šití, vyšívání, výroba hraček či dekoračních předmětů.


 RELAXAČNÍ MÍSTNOST

V přízemí provozní budovy po 9.00-10.30 a st 8.30-10.30
 Provádí se zde různé relaxační uvolňovací techniky, masáže a zejména basální stimulace (koncept podpory péče) proškoleným pracovníkem ze  Zvnč/soc. oddělení a to za podpory aromaterapie či vonných éterických olejů.

 
VAŘENÍ

V kuchyňce budovy P4 po – domluvě se ZVNČ
 Provádí se jednoduchá příprava rychlého občerstvení, pečení a smažení pokrmů.


HUDEBNÍ KLUB

v hlavní budově v místnosti ZVNČ čt 9.00 – 10.00
Zde si uživatelé mohou zazpívat třeba lidové písně nebo si i zahrát na netradiční hudební nástroje jakými jsou bubny, bubínky, Rammerdrum, perkuse a chřestítka.


NÁVŠTĚVA KNIHOVNYNÁVŠTĚVA BAZÉNU

Ve městě Varnsdorf dle otevírací doby bazénu pro veřejnost.


POSEZENÍ NA ZAHRÁDCE

Zahrádky ZVČ (jaro, léto) pá 13.00-15.00

DUCHOVNÍ MÍSTNOST 
Náš Domov poskytuje téměř rodinné prostředí. Nabízíme proto našim uživatelům možnost využití duchovní místnosti. Tuto možnost vnímáme jako evropský standard, který však v mnohých domovech stále chybí. Naše duchovní místnost je útulně i vkusně zařízený prostor, určena je k tichým meditacím, rozjímaní, modlitbám. Otevřeno je denně vždy po domluvě s vedoucím budovy či sloužícím personálem. Do Domova také dochází každou první středu v měsíci pan farář, který nabízí duchovní pomoc v oblasti spirituálních potřeb.